sakal ekimi

FUE yöntemi ile sakal ekimi

Img

Erkeklerde estetik bir bütünlük içinde görünmek için sakalın varlığı ve şekli en az saçların varlığı kadar önemlidir. Sakal bırakılmasa da varlığı erkekliğin simgesidir.
Erkek için özgüven ve estetik görüntü demektir
Sakal ergenlik dönemine geçildikten sonra kalınlaşır ve terminal formlarını alır. Sakal dokusu, kıl kalitesi ve yoğunluğu tamamen genetik hormonların kontrolü altındadır. Eğer hormon bozukluğu yönünde bir problem yaşanmazsa yani hormon seviyesinde önemli bir düşüş yaşanmazsa sakal kılları kişinin karakteristik özelliklerini taşır.

Unutmayın!!!
Sakal ve bıyık, yüzün ifade kimligini degistiren estetik bir unsurdur

prp destekli saç ekimi

Img

Genel seyreklik ya da bölgesel sakal kaybı varsa, ekim işlemi etrafındaki sakal sıklığına göre ayarlanır.
Sakal tümüyle yoksa bu durumda kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak 1.000 ila 3.000 kök arasında ekim yapılabilir.
Tam köse birinde bıyık ve çene bölgesine 400’er kök, favori bölgelerine 100’er kök, toplamda 1.000 kök ekilmesi belirgin derecede görünüm değişikliği sağlar.
Sakal ekme işlemi, ensenin hemen üstündeki ince telli bölge ya da kulak üstlerindeki saç kökleri alınarak gerçekleştirilir.
Sakal ekiminde saç ekmindeki gibi FUE yöntemi uygulamaktayız.
Çene altı bölgesi, göğüs, ensenin alt kısımları ve elmacık kemiği üzerindeki gereksiz kıllar da sakalın daha seyrek alanlarını sıklaştırmak amacıyla kullanılabilir.
Sakal ekimi için genelde tek köklü kıllar tercih edilir çünkü çok köklü kıllar ilerde sakal kısaltıldığında kötü (demet)şeklinde istenmeyen bir görüntü vermektedir
Bu yöntemle ekilen sakalın iyileşme süreci aynı gün başlar ve ekimden yaklaşık 9 -10 hafta sonra sakal ve saç telleri çıplak gözle ayırt edilemez doğallığa kavuşur.